Polnila
Trajanje posega: odvisno od področja (od 15 do 45min)
Čas okrevanja: takoj po končani terapiji se lahko vrnete k opravljanju vsakodnevnih dejavnosti
Cena: 250-280 eur za 1ml polnila (cena je odvisna glede na področje in izbrano polnilo)
Dermalna polnila so narejena iz hialuronske kisline, ki je naravno in obilno priosten v naši koži. Nase veže vodo, da vaši koži daje volumen in maže sklepe. S staranjem se naravna vsebnost hialuronske kisline v našem telesu zmanjšuje in izgublja sposobnost zadrževanja vode, zaradi česar je koža videti bolj suha in tanjša.
Hialuronsko kislino injiciramo v zelo majhnih količinah pod kožo z zelo tanko iglo. Hialuronska kislina doda v kožo volumen pod gubami in omogoča bolj polen in gladek videz. Glede na vašo občutljivost na bolečino in načrtovano mesto injiciranja vam lahko na tretirano mesto najprej nanesemo topikalni anestetik v obliki kreme, da vam bo zdravljenje čim bolj udobno.
Na tretiranem območju se običajno po posegu pojavi rdečina in rahla oteklina, ki je posledica zbodov inekcije in običajno izgine v nekaj dneh. Modrice, ki se pojavijo po prvem dnevu so pogost in pričakovan stranski učinek pri posegu z dermalnimi polnili, vendar ne vplivajo na končni rezultat. Za zmanjšanje modric je pomembno, da sledite navodilom zdravnika in predlagane domače nege.
Polnila so učinkovita obstojna alternativa bolj invazivnim operacijam in lahko dosežejo odlične rezultate. Obstaja veliko področij, ki jih je mogoče uporabiti za zdravljenje.
KONTRAINDIKACIJE (kdaj postopka ne izvajamo):
- Vnetje ali okužba na ali v bližini mesta zdravljenja
- Preobčutljivostna reakcija na lidokain in/ali amidne lokalne anestetike
- Bolniki z avtoimunskimi boleznimi
- Nosečnice in doječe matere
- Otroci
- Volumen ustnic
Povečevanje ustnic je morda danes najbolj znana uporaba dermalnih polnil. Kljub pogostim povezavam s prekomernim polnjenjem je tretmaje s polnili za ustnice mogoče prilagoditi, da dosežejo subtilno izboljšavo naravne oblike ustnic in izravnajo teksturo tako, da zapolnijo linije in ustvarijo simetrijo.
- Poudarek ličnic
Lica so predel, ki se s starostjo opazno nagiba k izgubi volumna. Strokovno injicirana polnila lahko povrnejo volumen in mladosten videz lic brez "zamrznitve obraza", ki je lahko povezana z botoksom. To ustvari energičen in mlajši obraz brez tradicionalne operacije liftinga obraza, ki je invazivna in zahteva daljše obdobje okrevanja.
- Preoblikovanje brade in čeljusti
Dermalna polnila se običajno uporabljajo kot nekirurška možnost za preoblikovanje področij, kot so brada in čeljustna linija. To lahko izboljša pacientov stranski profil in zmanjša videz povešenega vratu. Zahvaljujoč temu so polnila odpravila potrebo po kirurških posegih za odpravo teh pogostih težav.
- Polnjenje gub
Za razliko od botoksa, ki začasno paralizira mišice, da odpravi gibanje, polnila zmanjšajo videz globjih gub in gubic. S polnili lahko zgladimo tiste gube, ki jih z botoksom ne moremo povsem odpraviti. Injekcije hialuronske kisline pri tem pomagajo tako, da dobesedno zapolnijo gube s hialuronsko kislino, ki je že naravno prisotna sestavina kože.
Priporočljiva je kombinacija botoksa in hialuronske kisline, s katero dosežemo še boljše rezultate.
- Glajenje marionetnih in nazolabialnih gub
Marionetne linije so tiste črte pod vsakim ustnim kotičkom, ki lahko precej postarajo obraz in spominjajo na t.i. marionetne lutke. Na srečo hialuronska polnila zelo enostavno zapolnijo izgubljeni volumen v teh linijah. Rezultat je vzpostavljeno ravnovesje s preostalim delom obraza in videz mlajšega, spočitega obraza.
Nazolabialne gube, so črte, ki jih vidimo od stranic nosu do vogalov ust. Ta predel zlahka popravimo s polnilom, da ustvarimo mehkejši, mladosten in še vedno naraven videz obraza.
- Glajenje brazgotin
Brazgotine lahko ustvarijo vdolbine in neenakomerno teksturo, še posebej pa so nezaželene na katerem koli delu obraza. Kljub temu, da so brazgotine komaj opazne za druge, so na obrazu pogosta negotovost ljudi, ki jih imajo. Na srečo je v boju proti brazgotinam mogoče uporabiti dermalna polnila za zmanjšanje njihovega videza in izravnavo okoliške teksture. Odstranjevanje brazgotin in druge običajne uporabe dermalnih polnil omogočajo nekirurško rešitev za obrazne nepopolnosti, kar pogosto privede do splošnega povečanja samozavesti pri pacientih, ki se odločijo za ta postopek.
Glajenje brazgotin s polnili lahko kombiniramo tudi z drugimi metodami. Glede možnostih, ki vam bodo nudile najboljše rezultate, se boste pogovorili z našimi svetovalci, ki vam bodo predlagali najboljšo možno rešitev.
- Raztopitev polnila
Polnila običajno raztapljamo s hialuronidazo, ki razgradi hialuronsko kislino. Hialuronidaza je encim, ki ga injiciramo z namenom raztapljanja dermalnega polnila in je najboljša možnost zdravljenja za:
- Tiste ki niso zadovoljni z izgledom polnila v svojih ustnicah
- Raztopitev morebitnih grudic ali zabuhlosti, povezanih z dermalnim polnilom na obrazu ali telesu
- Raztopitev migracije polnila
Na tretirano območje se nanese anestetična krema. Hialuronidaza takoj raztopi del dermalnega polnila hialuronske kisline in deluje še do 7 dni. Zato je pomembno, da po terapiji počakate 14 dni preden pridete na ”re-fill” terapijo novega hialuronskega polnila. V primeru prehitrega novega injiciranega dermalnega polnila lahko hialuronidaza razgradi novo polnilo.
Kako hitro lahko raztopim svoje dermalno polnilo?
- Če ste imeli dermalno polnilo, je priporočljivo, da ga iz estetskih razlogov ne raztopite 14 dni po začetnem tretmaju, saj je v tem času prisotna še oteklina in je malo verjetno, da boste videli končni rezultat.
- Kadar po zdravljenju z dermalnim polnilom pride do vaskularne ogroženosti, lahko hialuronidazo damo takoj in je ne smemo odlašati.
- Ali lahko hialuronidaza raztopi vse vrste dermalnih polnil?
Hialuronidaza lahko raztopi dermalna polnila hialuronske kisline, npr. Juvéderm, Restylane, Stylage ipd. Ne more pa raztopiti dermalnih polnil brez hialuronske kisline ali drugih polnilnih sredstev, npr. Radiasse, Sculptra, Ellanse.